Rewolucja w czyszczeniu powierzchni i elementów – myjki ciśnieniowe Stihl

Przez lata technologia mycia pojazdów maszyn czy dużych powierzchni dosyć mocno ewoluowała. Jeszcze paręnaście lat temu takie czynności wykonywało się za pomocą tzw. szlaucha czy też węża ogrodowego, który podłączony do kranu z bieżącą wodą zapewniał jej transport, a specjalna końcówka rozprysk na wybrane elementy. Momentem przełomowym było pojawienie się myjek ciśnieniowych, które potrafiły generować dużo większe ciśnienie wody, dzięki czemu mycie i czyszczenie powierzchni stało się dużo dokładniejsze i bardziej skuteczne.

Stihl – precyzja i niezawodność

Wśród urządzeń różnych marek na szczególną uwagę zasługuje myjka Stihl, czyli urządzenie od światowej klasy producenta sprzętu różnego typu. Nowoczesne myjki Stihl to gwarancja skuteczniej walki z każdym brudem. Z pomocą tego typu maszyn czyścić można samochody osobowe, ciężarowe, autobusy, naczepy, maszyny rolnicze i budowlane, jak również wszelkiego rodzaju powierzchnie takie jak podłogi w magazynach, podjazdy wyłożone kostką, nawierzchnie betonowe itp. Myjki Stihl świetnie sprawdzą się również w przypadku całościowego mycia pomieszczeń, czy wnętrz kontenerów.

Jak to działa?

Urządzenie do pracy potrzebuje bieżącej ziemnej wody oraz prądu elektrycznego. Ciśnienie robocze wytwarzane przez maszynę to ok. 100 barów. Myjka Stihl została wyposażona w tzw. szybkozłącze oraz pistolet ze złączem skrętnym. Całość zwieńczona jest wymiennymi dyszami. Pierwsza z nich to dysza płaska, czyli najbardziej popularna końcówka wykorzystywana do większości czynności. Natomiast druga dysza nazywana jest rotacyjną, ze względu na to, że wydostaje się z niej woda, która dodatkowo zostaje wprawiana w rotacyjny ruch już po opuszczeniu końcówki. Taka technika może doskonale sprawdzić się w przypadku czyszczenia zaschniętego brudu bądź chęci wymiecenia go na zewnątrz.

Co znajdziemy w zestawie z urządzeniem?

W zestawie z każdą myjką Stihl otrzymujemy wąż ciśnieniowych (podstawowa długość to 6 m, jednak istnieją też różne inne warianty), dwie końcówki oraz specjalny filtr wodny, który oczyszcza wodę pozyskiwania z zewnętrznego zasilania oraz zapobiega dostawianiu się niepożądanych elementów do wnętrza maszyny. Myjki Stihl to jedne z najbardziej uniwersalnych urządzeń przeznaczonych do mycia różnego rodzaju elementów i powierzchni. Wysokie ciśnienie wody z łatwości pokona nawet bardzo zaschnięty brud, a cały proces czyszczenia będzie przebiegać szybko, łatwo i przyjemnie bez zbytniej ingerencji operatora.