Któż nie lubi zieleni, pięknych kwiatów i roślin. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby trochę tej zieleni było również w salonie. Taka dekoracja z pewnością sprawi, że salon będzie przyjemniejszy i przytulniejszy, a dodatkowo powietrze w takim pomieszczeniu z pewnością będzie zdrowsze. Same rośliny to jednak nie wszystko. Piękne prezentować musi się każdy element wystroju. Ważny jest zatem wybór odpowiednich donic.

Donice do salonu – co trzeba wiedzieć?

Wybór donic w sklepach wnętrzarskich jest ogromny. To jednak wcale wyboru nie ułatwia – wręcz przeciwnie. Wybierając donice do wnętrz pod uwagę trzeba bowiem wziąć kilka kwestii. Przede wszystkim ważna jest wielkość donic. Od tego zależeć będzie jakie rośliny będzie można w nich hodować oraz gdzie będzie można donice postawić. Duże donice najczęściej stoją po prostu na ziemi. Mniejsze ustawić można na stoliku bądź parapecie. Wielkość donic ma wpływ także na to czy staną się one głównym element dekoracyjnym czy pełnić będą rolę jedynie estetycznego dodatku. Ważny jest również materiał, z którego donice są wykonane. Jeśli mają one pełnić rolę dekoracyjną to dobrym wyborem będą donice ceramiczne do wnętrz. Prezentują się niezwykle estetycznie.

Piękne donice jako element wystroju salonuJak wybrać donice do wnętrz?

Oczywiście jednym z głównych kryteriów wyboru donic dekoracyjnych jest ich wygląd. Wybór jest tu naprawdę ogromy. W każdym sklepie dekoracyjnym znaleźć można mnóstwo różnego rodzaju donic do wnętrz. Wybrać można donice bez zdobień, jak i te ze zdobieniami. To już zależy od indywidualnych preferencji. Ważne jest oczywiście, aby donica pasowała stylistycznie do aranżacji salonu. Dlatego nieco inne donice pasować będą do salonu urządzonego w stylu klasycznym, a inne do salonu urządzonego w sposób nowoczesny. Niezależnie jednak od designu salonu w każdym wypadku pasować będzie wspomniana już ceramika. Warto zatem wiedzieć, że donice ceramiczne do wnętrz także dostępne są w bardzo różnej stylistyce.

Propozycja aranżacji

Niezależnie od tego, jakie donice się wybierze, niezwykle ważne jest, aby w sposób właściwy ustawione zostały w salonie. Ciekawą propozycją może być wybór kilku mniejszych donic i ustawienie ich obok siebie. Mogą być to niewielkie donice ceramiczne do wnętrz. Istotne jest, aby w tym przypadku wszystkie donice były tego samego typu. Mowa tu o ich kształcie. Ich wielkość może się nieco różnić. Różne mogą być także kolory doniczek. Dzięki temu taka dekoracja wyglądać będzie ciekawiej. Wybór kwiatów to już kwestia indywidualna. Postawić trzeba po prostu na takie kwiaty, które się lubi.