Kupując lampę do łazienki powinniśmy szukać takie, które emituje bardzo mocne światło oraz rozproszony strumień. Kupując lampę do łazienki wcale nie musimy szukać szczególnie energooszczędnej chociażby z tego powodu, że korzystanie z tego pomieszczenia odbywa się najczęściej przy sztucznym świetle.
Lampy w tym pomieszczeniu powinny być uzupełnieniem dla znajdujących się w nim elementów wyposażenia. Należy dołożyć wszelkich starań do tego, aby lustro było prawidłowo oświetlone. Najlepszym rozwiązaniem może okazać się otoczenie światłem ramy lutra. Do tego celu najlepiej pasowałyby nowoczesne lampy w formie halogenów lub podłużnych świetlówek. Bawiąc się w ten sposób światłem sprawimy, że twarz będzie równomiernie oświetlona, a jednocześnie światło nie będzie oślepiało. Następnie nie obędzie się bez oświetlenia górnego. Wybierając lampę, która będzie zainstalowana na suficie proszę zwrócić uwagę na segment lamp włoskich lub ekskluzywnych.
Łazienka jest miejscem, w którym ogromną role odgrywają lustra, w którym odbijające się światło rozjaśnia wnętrze. Ponadto warto pomyśleć o umieszczeniu lampy w okolicach pralki. Bardzo często pralka umiejscowiona jest w najciemniejszym miejscu łazienki i wykonywanie jakichkolwiek czynności odbywa się tam po ciemku.

Podsumowując temat oświetlenia w łazience należy stwierdzić, że najodpowiedniejsze lampy, które powinny się znaleźć to łazience to przede wszystkim lampy włoskie, lampy ekskluzywne oraz lampy nowoczesne. Tymczasem proponujemy udać się po odpowiednią lampę do Państwa wnętrza.