Komoda to rodzaj mebla, który przeznaczony jest do przechowywania odzieży. Komody najczęściej ustawia się w domach, ponieważ właśnie tam najlepiej się sprawdzają.

Pełnią one przede wszystkim funkcję praktyczne, ponieważ można do nich włożyć wiele rzeczy, jednak oprócz tego idealnie sprawdzają się też pod względem estetycznym, ponieważ idealnie urozmaicają poszczególne wnętrza. Komody są bardzo funkcjonalne, dlatego nadają się do każdego wnętrza. 

Można je ustawić na przykład na przykład w salonie, w hallu, w pokoju dziecinnym, a nawet i w  pomieszczeniu biurowym. Każda komoda zbudowana jest z górnego blatu, boków oraz pleców, natomiast od frontu wyposażona jest w szuflady, do których można wkładać różnorodne rzeczy. Wygląd zewnętrzny komód jest bardzo zróżnicowany, dlatego idealnie dopasują się zarówno do nowoczesnego wnętrza, jak też do bardziej klasycznych pomieszczeń. Koszt komody wcale nie jest duży, bowiem można je zakupić nawet za niecałe 500 złotych. Zajmują niewiele miejsca, a wyglądają naprawdę ładnie.