Wiele osób uważa dziś, że moda na firany przeminęła z wiatrem. Patrząc na ten sezon, rzeczywiście można zastanowić się nad tym zjawiskiem, bo sprzedaż firan rzeczywiście mocno spadła, choć oczywiście fani tej formy ozdoby, nie powinni czuć niepokoju.

Tak naprawdę, wszystko zależy od wnętrza w którym chcemy powiesić firany. Są wnętrza, w których firany rzeczywiście będą wyglądały, niczym wyciągnięte prosto z archaicznych czasów. W innych zaś, wstawienie jakiejkolwiek innej ozdoby wyglądać będzie dziwacznie.

Jakkolwiek firany coraz częściej wypierane są przez rolety, zwłaszcza wzorzyste, jednak same firany nadal pozostają w modzie. I to nie tylko wśród tradycjonalistów, ale i osób kochających nowoczesność i odrobinę szaleństwa w wystroju. Bo nowoczesne firany to oferta niezwykle bogata, tak w ilość, jak i w jakość i wielość wzorów, materiałów, barw, etc. To przebogaty asortyment, który potrafi zaskoczyć niejednego zwolennika nowoczesności, wyglądając... zbyt ekstrawagancko. 

Poza tym firany, niezależnie od obecnych trendów panujących w modzie, mają szereg zwolenników, którzy nigdy nie zastąpią ich niczym innym, bo było by to dla nich niczym świętokradztwo.
Dlatego firany nigdy nie będą passe.

Firany w wielu ciekawych wzorach znajdziecie tutaj: http://www.firantex.pl/