W branży mebli, tak jak i w każdej innej, nietrudno jest wskazać wiodące marki lub takie, które mają status modnych gwiazd. Jedną z nich jest pochodząca z Włoch Bontempi. Firma została uruchomiona w 1963 roku z niewielką, przypominającą niemalże manufakturę mocą produkcyjną. Zawsze opierała się na tym samym, obsesyjnym wręcz dążeniu do jakości i codziennej pasji do pracy nad meblami. Różnica między tamtymi dniami a chwilą obecną polega na zwiększeniu wielkości i doświadczenia firmy, jej podejście do biznesu pozostaje jednak takie samo. Bontempi konsekwentnie trzyma się filozofii, która przyświecała jej od samego początku – dostarczanie mebli jednocześnie pięknych, ale i funkcjonalnych oraz wygodnych. Włoscy projektanci nie stronią też od innowacji, zawsze jednak pozostają wierni ideałom swojej marki. Czasy się zmieniają, ale cele Bontempi zawsze pozostają takie same – meble piękne i designerskie, ale wciąż przede wszystkim wysoce funkcjonalne.

Trochę historii

Drewniany stółMożna powiedzieć, że historia Bontempi opiera się głównie na ludziach. Pełnych pasji osobach, którzy każdego dnia pracują nad przekształcaniem swoich marzeń w produkty. Takie nieco idealistyczne podejście sprawdza się już od prawie półwiecza - firma została założona jeszcze w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Alessandro i Giancarlo Bontempi, po zdobyciu doświadczenia i wiedzy w zakresie technik ręcznego wytwarzania metalu, zakładają Mobilfer. To jest początek ich przedsiębiorczej kariery. Zachęceni pomyślnymi wynikami, zwiększają zaplecze i wprowadzają znaczące innowacje, które stymulują ich działalność. Otwarcie obecnej siedziby głównej przy via Direttissima del Conero w Camerano-Włochy odbywa się pod koniec lat siedemdziesiątych. W 1980 Powstaje marka Bontempi Casa, a wraz z nią pojawiają się nowatorskie stoły, krzesła, taborety i stoły do kawy.

Wciąż na topie

Firma utrzymuje się na szczycie aż do czasów obecnych i jest doskonałym przykładem na to, że sukces można odnieść pozostając wiernym swoim ideałom oraz filozofii.