W jaki sposób wzbogacić wnętrze mieszkania lub domu, a jednocześnie zyskać przy tym ochronę podłóg? Nikt nie lubi w kółko myć podłogi, poza tym czy to płytki, czy też podłoga drewniana, z czasem ulegają one wytarciu. Żeby temu zapobiec, warto jest zdecydować się na chodnik sznurkowy, który doskonale sprawdzi się tam, gdzie nasze posadzki są najbardziej narażone. Takie chodniki nie muszą wcale być szare i nudne. Często z powodzeniem zastępują drogie i trudne w czyszczeniu dywany, a jednocześnie wyglądają naprawdę bardzo ładnie!

Warto być pragmatycznym

I zainwestować w bardzo atrakcyjne cenowo chodniki sznurkowe, które zresztą mają zdecydowanie więcej zalet niż tylko niska cena. Są przede wszystkim niezwykle praktyczne i sprawdzą się w praktycznie każdym domu. Mogą być wykonane ze sznurka poliestrowego bądź polipropylenowego, które to materiały cechują się wyjątkową odpornością na zabrudzenia oraz uszkodzenia mechaniczne. Dzięki swojej gładkiej powierzchni, bardzo prosto jest je utrzymać w idealnej czystości.

Chodniki sznurkowe są dostępne w wielu różnych wariantach szerokości oraz długości, tak żeby łatwo można je było dostosować do każdego hallu i przedpokoju. Jednakże nadają się nie tylko do tych pomieszczeń i można je zastosować w zasadzie wszędzie tam, gdzie zechcemy. To bardzo dobre rozwiązanie na przykład na strome wewnętrzne schody. Jeżeli posiadamy dzieci, to dzięki chodnikowi z pewnością się nie poślizgną i będą mogły spokojnie biegać w górę i w dół, a my będziemy mieli spokojną głowę o ich zdrowie.

Takie dywaniki są szczególnie dobre dla właścicieli czworonogów

Alternatywa dla dywanówPonieważ chodniki ze sznurka nie chłoną wilgoci, ich powierzchnia jest gładka, a materiały, z których się je wykonuje z zasady plamoodporne i łatwe do utrzymania w czystości, nadadzą się do domu każdego psiarza lub kociarza. Sierść można z nich odkurzyć zwykłym odkurzaczem i nie stanowi to nawet najmniejszego problemu, ponieważ sierść nie przyczepia się tak łatwo do syntetycznych włókien. Łatwo je także prać, ale nie jest to wcale konieczne tak często, jak przy klasycznych programach, gdyż plamy robią się na nich bardzo ciężko, a nawet jeżeli, to wystarczy je zmyć mokrą ścierką.

Chodniki sznurkowe to uniwersalne rozwiązanie. Jak można łatwo zauważyć, są doskonałe zarówno w przypadku rodzin z małymi dziećmi, jak i w mieszkaniach wielbicieli zwierząt. Jednak równie dobrze sprawdzają się jako eleganckie wykończenie wnętrza z delikatną, przykładowo drewnianą podłogą, której nie chcemy w kółko pastować. Różne warianty kolorystyczne pozwalają też na dopasowanie ich do wystroju każdego pomieszczenia.