motyle dekoracyjneCzy owady mogą być piękne? Otóż okazuje się, że tak! Nie muszą kojarzyć się z ukąszeniami czy irytującym brzęczeniem. Mamy w przyrodzie piękne owady jakimi są motyle. Ludzie czerpiąc z ich "urody" cały czas tworzą motyle dekoracyjne.

Mogą mieć one różne zastosowanie a także mogą być robione z różnego rodzaju materiałów, ale zawsze cieszyć oko i być oryginalnym wykończeniem. Jednym z pomysłów, gdzie możemy wykorzystać motyle dekoracyjne jest dekoracja domu. Możemy je przypiąć jako klamerki do zasłon, podwiesić pod sufitem, ozdobić nimi kieliszki czy zastosować jako ozdobę na ścianę przyczepiając pojedyncze malutkie motylki, ale także malując na ścianie farbą pięknego motyla. Dzięki wielu kolorom, które noszą na sobie właśnie te urocze owady, wcale ten wzór nie musi być nudny i monotonny. Mamy duże możliwości jeżeli chodzi o ubarwienie ich skrzydeł.

Motyle dekoracyjne mogą być także wykorzystane do przystrojenia samochodu państwa młodych biorących ślub, zamiast bardzo popularnych kwiatów i wstążeczek. Możemy je także przymocować na drucikach i wbić w ziemię naszego ogrodu. Sprawdzą się także jako dopełnienie wystroju tarasu, dodając naturalnego uroku.

Motyle dekoracyjne są pięknym motywem, zaczerpniętym z przyrody. Powinniśmy pobudzić naszą fantazję, by właśnie nimi urozmaicić najbliższe otoczenie.