Gry komputerowe stanowią chętnie wykorzystywaną opcję na odprężenie i relaks. O ile kilkunastominutowe granie nie odbije się niekorzystnym echem na naszym zdrowiu, o tyle spędzanie przez monitorem wielu godzin może być dużym obciążeniem nie tylko dla oczu, ale również kręgosłupa. Dlatego tak ważne jest posiadanie specjalnego fotela dla graczy, który nie tylko zwiększy komfort siedzenia, poprawi postawę wywierając nieocenione korzyści dla naszego zdrowia, ale również okaże się designerskim przedmiotem, który z pewnością zrobi wrażenie na kolegach.

Wybieramy fotel gamingowy

W przypadku wyboru swojego faworyta spośród fotele dla gracza zasada jest bardzo prosta – im wyższa cena, tym lepsza jakość. Podczas gdy najtańsze modele można zakupić w cenie kilkuset złotych, tak markowe, wykonane z trwałych i ergonomicznych materiałów mogą wynosić nawet kilka tysięcy złotych! Różnica jest kolosalna... Na co zwrócić uwagę przy jego zakupie? Rzeczą bardzo ważna jest oparcie oraz możliwość regulacji, a także informacja, co do tego, jakie zostały zastosowane materiały przy produkcji. Nie sposób nie domyśleć się, że kluczowym czynnikiem jest oparcie przypominające swoim kształtem literę „S”, ze specjalnym uwypukleniem w miejscu, gdzie znajduje się odcinek lędźwiowo-krzyżowy. Fotele dla gracza muszą także charakteryzować się odpowiednio wyprofilowanym zagłówkiem, który zapewni chwilę wytchnienia w przerwach gry. W dalszym zakresie na uwagę zasługuje możliwość regulacji. Dobre jakościowo modele zapewniają swobodny dobór nie tylko wysokości i odchylenia oparcia, ale również wysokości podłokietników czy profilu oparcia i głębokości siedziska. Możliwość są naprawdę ogromne, dzięki czemu fotel może być idealnie dopasowany zarówno do wzrostu, jak i wagi użytkownika.

Jakie jeszcze powinny być idealne fotele dla graczy?

Wymieniając cechy, jakimi powinny wyróżniać się dobre fotele dla gracza nie sposób pominąć możliwości swobodnego obracania się o 360 stopni. Duży udział w budowaniu komfortu siedzenia odgrywa rodzaj zastosowanej tapicerki. W tym zakresie możemy wyróżnić skórę ekologiczną i naturalną, alcantarę i materiały zamszopodobne, tkaninę, siatkę nylonową oraz włókna karbonowe.