Kinkiety to jeden z najpopularniejszych typów lamp, jakie oświetlają wnętrza współczesnych domów. Ich cechą charakterystyczną jest unikalny sposób montażu. W odróżnieniu od klasycznych lamp wiszących kinkiety instalowane są na ścianach, a zatem stanowią rodzaj oświetlenia bocznego – dodatkowego, rozświetlającego jedynie wybrany fragment przestrzeni danego wnętrza. Praktycznie wszyscy producenci oświetlenia wewnętrznego i zewnętrznego mają w swojej ofercie przynajmniej kilka rodzajów kinkietów. Dla przykładu kinkiety Philips spotyka się w trzech wariantach – są to kinkiety łazienkowe, kinkiety do wnętrz mieszkalnych, takich jak salon, sypialnia czy przedpokój, a także kinkiety zewnętrzne, przeznaczone do instalacji na tarasie, balkonie lub na elewacji domu.

kinkiety PhilipsKinkiety łazienkowe – ze względu na podwyższoną wilgotność powietrza, a także z uwagi na możliwość przypadkowego zalania wodą, łazienkowe kinkiety Philips posiadają hermetyczne obudowy, które izolują źródło światła od wilgoci. Dzięki temu minimalizuje się ryzyko uszkodzenia kinkietu i spowodowania groźnego w skutkach zwarcia instalacji elektrycznej. Kinkiety łazienkowe marki Philips, podobnie jak wszystkie inne markowe kinkiety przeznaczone do instalacji w miejscach o podwyższonej wilgotności powietrza, są produktami certyfikowanymi, spełniającymi określone normy względem poziomu ich szczelności. W przypadku kinkietów Philips, w sprzedaży dostępne są kinkiety o certyfikacie szczelności IP23, IP44 i IP65. Wybór konkretnego modelu kinkietu zależy przede wszystkim od docelowego miejsca jego instalacji, co związane jest z ryzykiem jego zalania wodą.

Kinkiety do pokoju dziennego, do sypialni lub na przedpokój – ten rodzaj kinkietów Philips lub kinkietów innych marek nie musi spełniać wyśrubowanych norma względem poziomu szczelności ich obudowy. W tym przypadku większe znaczenie ma sam kształt, rozmiar i wygląd kinkietu, który powinien być dopasowany do charakterystyki wystroju danego wnętrza. Jeśli wnętrze mieszkania urządzone jest w sposób nowoczesny, warto zdecydować się na kinkiety o prostej formie, ale niekoniecznie nudnym kształcie. Doskonałym przykładem kinkietów pasujących do nowoczesnych wnętrz mieszkalnych będą kinkiety Philips ze szklanymi kloszami lub kinkiety z abażurem wykonanym z wysokiej jakości tkaniny w jednolitym kolorze – wolnym od dekoracyjnych wzorków czy zdobień. Jeśli jesteśmy zwolennikami wnętrz urządzonych w stylu klasycznym lub mocno dekoracyjnych wnętrz w stylu glamour, dobrym pomysłem może być wybór metalowego, rzeźbionego kinkietu z elegancko profilowanym szklanym kloszem.

Kinkiety zewnętrzne (ogrodowe) – tak jak w przypadku kinkietów łazienkowych, także i w tym przypadku powinniśmy decydować się na zakup hermetycznych kinkietów spełniających określone normy szczelności. Wśród kinkietów Philips, dedykowanych do montażu w ogrodzie, na tarasie lub na elewacji domu, znajdziemy zarówno kinkiety o nowoczesnych, jak i bardziej tradycyjnych kształtach. Wybór konkretnego ich rodzaju powinien zależeć od ogólnej koncepcji aranżacji ogrodu i przestrzeni, która bezpośrednio przylga do naszego domu.